تجربه‌ی بهترین بازی‌های جهان باز در سال 2023.


حتما با بازی‌های جهان باز یا به اصطلاح Open World آشنایی دارید، اگر هم ندارید باید بگویم که این نوع بازی‌ها مخصوص گیمرهای کنجکاو و در عین حال شجاع است. زیرا دنیای این بازی‌ها در عین بزرگ بودن، متوجه خطراتی است که برای مقابله با آن‌ها باید زیاد ریسک کنید. چیزی که ما قصد داریم در این مقاله به شما ارائه کنیم، این است که ما فقط بهترین بازی‌های جهان باز که بتوانید در آن ماجراجویی واقعی را تجربه کنید را معرفی خواهیم کرد. با این اوصاف، اگر شما تا الان سراغ عناوین جهان باز نیامده بودید و حال می‌خواهید بهترین آن‌ها را تجربه کنید، پس بهتر است مطالعه این مقاله را ادامه دهید. چون ما بازی‌های برتر جهان بازی در لیست داریم که می‌توانند تمام اوقات فراغت شما را با دنیای جذابشان پر کنند. با مجله بازار در دنیای شگفت انگیز بازی‌های Open World همراه باشید.

Death Stranding

یکی از بهترین بازی‌های جهان باز که می‌توانید خاص بودن آن را احساس کنید، قطعا همین بازی Death Stranding است.
یکی از بهترین بازی‌های جهان باز که می‌توانید خاص بودن آن را احساس کنید، قطعا همین بازی Death Stranding است.

وقتی صحبت از نوع روایت داستان بازی Death Stranding به میان می‌آید، امکان دارد در بعضی از رسانه‌ها ببینید که می‌گویند مدل روایت داستان گنگ است و می‌تواند برای همه مناسب نباشد! اما ما می‌گوییم که اگر حوصله و تمرکز کافی به پای این بازی بگذارید، می‌توانید آخرین ساخته کوجیما را خوب درک کنید. همان‌قدر که Death Stranding یک بازی اکشن است، همانقدر هم می‌توانید ساعت‌های زیادی در اطراف دنیای آن قدم زده، محموله‌هایی را تحویل داده، با سایر بازیکنان همکاری کرده تا دوباره بسازید و بسازید و داستان بازی را پیش ببرید. مدل گیم پلی بازی قطعاً منحصر به فرد و زیبا است، به خصوص وقتی موسیقی در پس زمینه گیم پلی پخش شود، خواهید دید که کوجیما چه معجونی را ساخته است. برای تجربه این بازی شما می‌توانید آن را روی پلتفرم‌های PS5، PS4، PC تجربه کنید.

Terraria

اگر دنبال یک بازی ساده و با گرافیک پیکسلی هستید، عنوان Terraria جزو بهترین بازی‌های جهان باز است که تجربه‌اش لذت بخش است.
اگر دنبال یک بازی ساده و با گرافیک پیکسلی هستید، عنوان Terraria جزو بهترین بازی‌های جهان باز است که تجربه‌اش لذت بخش است.

بازی Terraria آنقدر پر از احتمالات و انتخاب است که می‌توان گفت در مرز میان عناوین سندباکس و جهان باز قرار می‌گیرد. در این عنوان شما باید خانه خود را ساخته و از آن در برابر دشمنانی که سعی می‌کنند در خانه را شکسته و مغز شما را از بینی‌تان بیرون بکشند، دفاع کنید. همانطور که گفتم در Terraria می‌توانید انتخاب‌های مختلفی داشته باشید و همینطور اتفاقات متنوعی پیش بیایند، پس شما این امکان را خواهید داشت که دشمنان بد ترکیب را نادیده گرفته و به اعماق زمین برای جستجوی منابع ارزشمند سفر کنید، زره‌ها و سلاح‌های بهتری بسازید و در نهایت به اهداف تعیین شده خود برسید.

یک توصیه برای شما داریم و آن هم این است، پس از آن که به اندازه کافی قوی شدید، منتظر بمانید تا یکی از باس‌های بازی خود به خود به شما حمله کند، اینگونه احتمال پیروزی شما بالا خواهد رفت. در این بازی همیشه چیز بهتری برای ساختن، یک غار جدید برای کشف، یا قسمت دیگری از خانه شما که باید ساخته شود، وجود دارد. پس بیکار نخواهید ماند و برای تجربه آن می‌توانید روی پلتفرم‌های PS4، Xbox One، PC، Nintendo Switch، Nintendo 3DS، PSVita ،Xbox Series X و PS5 اقدام کنید.

No Man’s Sky

می‌توان گفت بهترین بازی‌ Open World در موضوع فضا و کهکشان، همین عنوان No Man Sky است.
می‌توان گفت بهترین بازی‌ Open World در موضوع فضا و کهکشان، همین عنوان No Man Sky است.

آرزوی رفتن به فضا، چیزی بود که در طی جنگ سرد انسان به آن رسید و حالا عنوان No Man’s Sky هم این آرزو را جنبه عمومی به آن بخشیده و دیگر هر گیمری می‌تواند آن را تجربه کند. در این بازی امکان سفر کردن در اطراف منظومه‌ها و ستارگان وجود دارد که امکان گشتن در همه جای آن‌ها وجود دارد. البته با ارائه آپدیت‌هایی برای این بازی، اکنون می‌توانید از 30 ساعت محتوای داستانی، موجودات جدید، راه‌های مختلف تعامل با NPC‌ها، پورتال‌هایی برای آسان‌تر شدن رفت و آمد بین سیاره‌ها بهره مند شوید.

از دیگر مواردی که طی بروزرسانی‌ No Man Sky Beyond اضافه شده‌اند، می‌توان به یک سیستم اجتماعی جدید و پشتیبانی از قابلیت واقعیت مجازی اشاره کرد. در کل باید گفت که بازی No Man’s Sky یک عنوان جهان باز است و اگر عاشق فضا و کشف حیات وحش سیارات عجیب و غریب هستید، باید سری به آن بزنید. برای تجربه این عنوان، می‌توانید روی یکی از پلفترم‌های PS4، Xbox One، PC، PS5، Xbox Series X اقدام کنید.

بیشتربخوانید: ۱۰ بازی عجیب غریبی که هیچوقت دست‌مان به آن‌ها نرسید

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition یکی از بهترین بازی‌های جهان باز است که ارزش تجربه بالایی دارد.
Dragon Age: Inquisition یکی از بهترین بازی‌های جهان باز است که ارزش تجربه بالایی دارد.

از آنجایی که سفر کردن در یک دنیای بزرگ خود به تنهایی سرگرم کننده نیست، عنوان Dragon Age: Inquisition این باگ را برطرف کرده و به شما یارانی می‌دهد که به همراه آن‌ها به جاهای مختلف رفته و ماجراجویی‌های متنوعی را بتوانید تجربه کنید. همانطورکه از نام بازی مشخص است، عصر اژدهایان با قدرت ادامه دارد و شما به همراه گروهی از دوستان، باید جلوی برخی از اتفاقات ناگوار را بگیرید. زیاد به داستان بازی اشاره نمی‌کنم، چون به قدری ارزشمند است که واقعا از آن لذت خواهید برد.

در ابتدا شاید به قدر زیادی مشغول مینی گیم‌های بازی شوید، اما به یاد داشته باشید که مانند بسیاری از بهترین بازی‌های جهان باز، مناطق متعددی در دنیای این بازی وجود دارد که جستجو کردن در آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. هر یک از یاران شما، قابلیت و قدرت‌های ویژه‌ای دارند که در طول بازی با بدست آوردن منابع و امتیازاتی، می‌توانید قدرت هر یک از آن‌ها را ارتقا دهید. Dragon Age: Inquisition علاوه بر کنسول‌های نسل هفتم، برای پلتفرم‌های PS4، Xbox One، PC، Xbox Series X و PS5 عرضه شده که می‌توانید بازی کنید.

Minecraft

ماینکرافت را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های جهان باز دانست.
ماینکرافت را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های جهان باز دانست.

ماینکرافت (Minecraft) را که تقریبا همه شما می‌شناسید؟ برای آن‌هایی که این عنوان را نمی‌شناسند، باید بگویم که از نظر فنی ماینکرفت یک بازی سندباکس است! اما هنوز هم به عنوان یک عنوان جهان باز محسوب می‌شود. در این بازی شما می‌توانید درختان و منابع مختلف معادن در اعماق کوه‌ها را استخراج کرده و با استفاده از آن‌ها، خانه‌ای بزرگ و زیبا یا حتی چیزهای دیگر بسازید. البته در حین استخراج، باید مواظب باشید که به حفره‌ها برنخورده و روی بلوک‌های مذاب نیافتید.

این بازی در حالی که بزرگ است، بستری مناسب برای شکوفا شدن خلاقیت‌های شما محسوب می‌شود. البته بزرگی دنیای این بازی فقط به اینجا ختم نمی‌شود و اگر زمانی از دنیای معمولی بازی خسته شدید، می‌توانید شروع به جستجوی دنیای جهنمی Nether کنید که باید بگویم آنجا هم موجودات خطرناکی در کمین شما هستند و کار زیادی برای انجام دادن خواهید داشت. پس در کل دو محیط جهان باز در اختیار شما قرار می‌گیرد که در آن‌ها ماجراجویی‌های مختلفی خواهید داشت. ماینکرافت را می‌توانید روی تمام پلتفرم‌های موجود تجربه کنید.

Metal Gear Solid 5: Phantom Pain

یکی از بهترین بازی‌های جهان باز کوجیما، قطعا بازی Metal Gear Solid 5 است.
یکی از بهترین بازی‌های جهان باز کوجیما، قطعا بازی Metal Gear Solid 5 است.

حس این که تمام دنیا علیه تو باشند، می‌تواند بسیار غریب باشد، اینطور نیست؟ آخرین ساخته کوجیما در کمپانی کونامی، به خوبی ثابت می‌کند که جنگ آشکار تنها راه پیش بردن مراحل نیست و اگر تشنه یک بازی جهان باز اکشن مخفی کاری هستید، عنوان Metal Gear Solid 5: Phantom Pain می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این که در این بازی تشویق می‌شوید به نکشتن و باارزش بودن جان انسان‌ها، نشان می‌دهد که کوجیما با چه دید خاصی به قضیه نگاه می‌کند! شما در این نسخه از سری متال گیر سالید، در نقش ونوم اسنیک بازی را پیش خواهید بود که باید انتقام اتفاقات فاجعه بار گذشته را از نیروهای XOF به رهبری اسکال فیس بگیرد.

Check new:   'Just Dance 2024 Edition' Unveiled by Ubisoft: The Official Launch

متال گیر سالید 5 چگونه عنوانی است؟

همانطور که اشاره کردم، سبک بازی اکشن مخفی کاری است، یعنی (نه لزوما) بهتر است به صورت مخفیانه به عمق پایگاه‌های دشمن نفوذ کرده و به اهداف مشخصی که برای شما تعیین شده، دست پیدا کنید. یک سیستم در گیم پلی بازی پیاده شده که در آن می‌توانید سرباز دشمن را بکشید (کشتن زیاد چهره شما را به سمت پلیدی می‌کشاند) یا آن را بیهوش کرده و به پایگاه خود با استفاده از بالنی به نام فولتون، او را به پایگاه خود بفرستید تا از توانمندی‌هایش بهره ببرید.

با این حال نباید بیش از حد به یک تاکتیک‌ را مکررا به کار ببرید، چون دشمنان دستتان را می‌خوانند و اگر روش‌های مشابهی برای نفوذ به پایگاه‌های دشمن را بیش از حد تکرار کنید، دشمنان متقابلا خود را در برابر تاکتیک شما مقاوم خواهند کرد. برای مثال اگر زیاد به سر سربازان شلیک کنید، دفعه بعد آن‌ها از کلاه آهنی استفاده خواهد کرد. سیستم آب و هوای پویای بازی، به قدری خوب با نقشه بزرگ بازی درهم آمیخته شده که بی اختیار فقط خیره خواهید شد. با این که بازی سال 2015 عرضه شده، ولی همچنان جذاب است و می‌توانید آن را روی پلتفرم‌های PS4، Xbox One، PC و همچنین روی PS5 و Xbox Series X تجربه کنید.

Fallout 4

بهترین بازی‌ Open World در زمینه بقا را می‌توان بازی Fallout 4 دانست.
بهترین بازی‌ Open World در زمینه بقا را می‌توان بازی Fallout 4 دانست.

خوب، دنیای بعد از انفجار بمب اتمی را چگونه تصور می‌کنید؟ آیا دنیای پساآخرالزمانی حاصل انفجار بمب همچنان جذاب خواهد بود یا این که با جهنم شباهت زیادی خواهد داشت؟ در نسخه چهارم بازی محبوب فالوت یعنی Fallout 4، دنیای بزرگی پیش روی شما خواهد بود که در آن باید برای بقا تلاش کنید. البته فقط این نیست و شما باید به دنبال منابع و وسایل ارزشمند باشید تا بتوانید برای خود سرپناه و ابزارهایی بسازید. سازندگان دنیای شگفت‌انگیز و رنگارنگ بازی را در شهر واقعی بوستون که اکنون به ویرانه تبدیل شده، بنا کرده‌اند.

در این دنیای بزرگ ماموریت‌های زیادی برای انجام دادن خواهید داشت که شما را به سمت مسیر آزادی هدایت خواهند کرد. هر طور که می‌خواهید، می‌توانید فالوت را بازی کرده و ببینید که چگونه انتخاب‌هایتان روی سرنوشت شما تأثیر می گذارد! فقط توصیه ما به شما این است که دنیای بازی را بیش از این به آتش نکشید. این بازی برای پلتفرم‌های PS4، Xbox One، PC و همچنین Xbox Series X و PS5 عرضه شده است.

Far Cry 6

سری فارکرای همیشه جزو بهترین بازی‌های جهان باز تا به الان بوده است.
سری فارکرای همیشه جزو بهترین بازی‌های جهان باز تا به الان بوده است.

سری فارکرای همیشه ما را به عجیب‌ترین و در عین حال خطرناک‌ترین مناطق دنیا می‌برد تا یک گوشمالی خوب به کارتل‌های مواد مخدر و گروهک‌های تروریستی بدهیم. این بار در نسخه ششم سری یعنی Far Cry 6، ما را به منطقه تخیلی یارا می‌برد، جایی در آمریکای جنوبی که در آن شما متهم به تبدیل شدن به یک مبارز چریکی به نام دنی و سرنگونی دیکتاتوری تحت رهبری خانواده کاستیلو هستید. اما برای ما مهم نیست که دیکتاتور یا شخصیت اصلی چه کسی است، بلکه این دنیای بزرگ بازی همراه با ماموریت‌های فراوان است که برای ما اهمیت دارد.

ماموریت‌های زیادی از قبیل شرکت در مسابقات، پیدا کردن یار کمکی و شهروندانی که اسیر دست ماموران دیکتاتور هستند، همگی می‌توانند سرگرمی خوبی برای شما باشند. اگر جزو کسانی هستید که می‌خواهید در دنیای بزرگ این بازی حماسه بیافرینید، باید بگویم که نسخه ششم فار کرای برای PS5، PS4، Xbox Series X، Xbox One، PC عرضه شده است.

Dying Light 2

Dying Light 2 پر قدرت‌تر از قبل آمده تا شما را در هیجانات خود غرق کند.
Dying Light 2 پر قدرت‌تر از قبل آمده تا شما را در هیجانات خود غرق کند.

پس از اولین عرضه نسخه اول بازی Dying Light، دانستیم که انتقال حس ترس با صحنه‌های جامپ اسکر جوکی بیش نبود و این بازی تعریف جدیدی از ترسیدن را ارائه کرد. نسخه دوم که الان به شما معرفی می‌کنیم، راه برادر بزرگ خود را ادامه داده و این بار با قدرت هر چه تمام‌تر، استرس خواهیم کشید و از شدت آن عرق سرد خواهیم ریخت. دنیای Dying Light 2 منطقه‌ی بزرگی را برای گشت و گذار ارائه می‌دهد، فقط باید سعی کنید راه‌های درستی را برای رفتن از جایی به جای دیگر انتخاب کنید تا مبادا گرفتار زامبی‌ها شوید. اگرچه داستان آنطور که بسیاری انتظار داشتند، زیاد از انتخاب‌های شما تاثیر نمی‌گیرد، ولی نمی‌شود این عنوان را که یک بازی جهان باز فوق العاده بر پایه ژانر بقا-ترسناک است را نادیده گرفت. این بازی را می‌توانید روی پلتفرم‌های PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X، PC تجربه کنید.

Halo Infinite

نمایی از گیم پلی بازی Halo Infinite!
نمایی از گیم پلی بازی Halo Infinite!

Halo Infinite هنگام عرضه بخاطر بخش مولتی پلیر و از آن بیشتر گرافیک باکیفیتش توانست غوغا به پا کند و سری هیلو (Halo) را در وضعیت خوبی قرار بدهد. البته جهان بازی آنقدرها هم بزرگ نیست، ولی برای مستر چیف و یارانش کفایت می‌کند. همانطور که گفتم بازی جهان باز و بزرگ نیست، اما شما را تشویق می‌کند تا اطراف را جستجو کرده تا بتوانید پیشرفت کنید. به دلایل مختلفی من جمله همین بخش مولتی پلیر و طراحی زیبای دنیای اطراف می‌توان گفت بازی Halo Infinite بهترین نسخه از سری هیلو است. این نسخه از سری هیلو برای پلتفرم‌های Xbox Series X، Xbox One، PC عرضه شده است.

Days Gone

Days Gone حرف‌ها و داستان‌های جالبی برای گفتن دارد.
Days Gone حرف‌ها و داستان‌های جالبی برای گفتن دارد.

Days Gone یکی دیگر از بهترین بازی‌های جهان باز است که با انبوهی از زامبی‌ها عرضه شده تا با آن ترس را با تمام وجود حس کنید. شما در این بازی نقش Deacon St John را ایفا خواهید کرد و باید گفت این موتور سوار داستانی برای گفتن دارد که تا به حال نشنیده‌اید. دنیای بزرگ، زیبا و فریبنده‌ی بازی، اگرچه در باطن تیره و تار است، اما با داستان‌ انسان‌ها درهم آمیخته شده تا حضور زیاد زامبی‌ها روند بازی را خسته کننده نکند (یا همان طور که گفته می‌شود فریکرها).

به هر گوشه‌ای که در دنیای بازی نگاه کنید، می‌بینید که حتی درختان هم با سکوتشان حرفی برای گفتن و داستانی برای روایت کردن دارند. پس توصیه می‌کنیم کمی هم به ندای آن‌ها گوش کنید تا بتوانید به درک کلی از جهان این بازی برسید. Days Gone را می‌توانید روی کنسول‌های نسل هشتم و نهم سونی و PC تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: ۵ بازی که دنیایی بزرگ‌تر از زمین دارند

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 برنده جایزه بهترین بازی ریسینگ در جشنواره گیم آواردز شده است.
Forza Horizon 5 برنده جایزه بهترین بازی ریسینگ در جشنواره گیم آواردز شده است.

تنها بازی ریسینگ در این لیست که از قضا جزو بهترین بازی‌های جهان باز هم محسوب می‌شود، Forza Horizon 5 است که توانسته حتی پا را فراتر بگذارد و بهتر عمل کند. این بازی مسابقه‌ای آرکید شما را به گشت و گذار در کشور مکزیک و شرکت در فستیوال Horizon دعوت می‌کند. فستیوال بزرگی که همه بازیکنان به اتومبیل‌هایشان در آن شرکت کرده و می‌خواهند هنر و مهارت رانندگیشان را در معرض نمایش عموم بگذارند.

فورزا هورایزن 5 در زمینه موسیقی و صداگذاری هم خیره کننده عمل کرده و دارای بهترین موسیقی متن است و حتی دائماً موارد جدیدی هم به بازی اضافه می‌شوند که گوش کردن آن‌ها بسیار لذت بخش است. تعداد خودروهای موجود در بازی بسیار زیاد است که بنا به سلیقه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده، ارتقا داده و در مسابقات از آن استفاده کنید. این بازی جذاب را می‌توانید روی Xbox Series X، Xbox One، PC تجربه کنید.

Sea of Thieves

Sea of ​​Thieves دنیای بزرگ دزدان دریای را توانسته به زیبایی ارائه کند.
Sea of ​​Thieves دنیای بزرگ دزدان دریای را توانسته به زیبایی ارائه کند.

بهترین بازی‌ Open World بعدی یعنی عنوان Sea of ​​Thieves دنیای بزرگی را ارائه می‌دهد که در آن امکان رقم زدن داستان‌ها و ماجراجویی‌های خود را دارید. شما در Sea of ​​Thieves می‌توانید به یک دزد دریایی افسانه‌ای تبدیل شوید، خدمه خود را داشته باشید، گنج‌ها را کشف کنید و موارد دیگری که مربوط به دنیای دزدان دریایی می‌شود. این یک بازی از سال 2018 راه درازی را تا الان پیموده و به کمک بروزرسانی‌ها و پچ‌های مختلف توانسته سر پا بماند. اگر می‌خواهید جزو دزدان دریایی معروف باشید و حماسه‌های شما تبدیل به داستان‌های جذابی شود، این بازی برای پلتفرم‌های Xbox Series X، Xbox One، PC عرضه شده و تجربه‌اش خالی از لطف نخواهد بود.

Check new:   The Second Spider-Man Movie boasts a Crucial, yet Attractive Element

Genshin Impact

گنشین ایمپکت (Genshin Impact) دنیای بزرگ و جذابی برای سرگرم شدن شما ارائه می‌کند.

اگر عنوان The Legend of Zelda: Breath of the Wild را تجربه کرده باشید، تصور کنید که عناصر JRPG و کمی حال و هوای انیمه به آن اضافه شود! به نظر شما بازی چگونه می‌شد؟ خب باید بگویم که زیاد به فکر کردن ادامه ندهید، چون چنین اتفاقی افتاده و بازی Genshin Impact نتیجه همان اتفاق است. دنیای بازی که Teyvat نام دارد، پر از اسرار است و نه تنها در مورد اینکه شما چه کسی هستید و چرا آنجا به ماجراجویی می‌پردازید، بلکه با ارائه بروز رسانی‌های مداوم و اضافه شدن شخصیت‌های بیشتر به بازی، عوامل جذابی هستند که شما را برای تجربه بازی تشویق خواهند کرد. بازی رایگان است برای PS5، PS4، Nintendo Switch، Android، iOS، PC عرضه شده است.

Marvel’s Spider-Man

لذت بی حد و حصر را در بازی Marvel's Spider-Man تجربه کنید.
لذت بی حد و حصر را در بازی Marvel’s Spider-Man تجربه کنید.

Marvel’s Spider-Man یکی از آن بازی‌های کمیاب بود که توانست به عناوین ابرقهرمانی جانی دوباره ببخشد. این محصول استودیوی Insomniac که ابتدا برای کنسول PS4 عرضه شد و بعداً پچ PS5 را دریافت کرد، ما را تشویق می‌کند تا در یک روز ​​زیبای نیویورکی، ماموریت‌های حماسی را در جهت جلوگیری از اتفاقات بد انجام دهیم که در نوع خود عالی است. همچنین لازم به ذکر است که بازی جدیدتر Spider-Man: Miles Morales در دنیای همین نسخه جریان دارد و داستان این بازی را ادامه می دهد. Marvel’s Spider-Man برای کنسول‌های سونی و PC عرضه شده است.

Elder Scrolls 5: Skyrim

Elder Scrolls 5: Skyrim جزو بهترین بازی‌های جهان باز است که می‌شود حتی آن را یکی از مهم‌ترین بازی‌های صنعت ویدئو گیم دانست.
Elder Scrolls 5: Skyrim جزو بهترین بازی‌های جهان باز است که می‌شود حتی آن را یکی از مهم‌ترین بازی‌های صنعت ویدئو گیم دانست.

Elder Scrolls 5: Skyrim برای روایت داستان‌هایی ساخته شده که معروف نیستند و در لا به لای تاریخ به فراموشی سپرده شده‌اند. البته این داستان‌ها آنقدر مشتاق شنیده شدن هستند که حاضرند تمام لذت‌های موجود در درون خود را به شما هدیه دهند! طوری که اگر بخواهید از تجربه بخش بزرگی از آن اجتناب کنید، باز هم با همان قسمت کوچکی که تجربه کرده‌اید، لذت خواهید برد. نقشه بزرگ بازی مملو از ماموریت‌هایی است که انجام دادن آن‌ها شیرینی خاصی دارد.

در نقشه بازی چیزها و موجودات عجیب و غریبی برای دیدن، NPC های مختلف که شغل‌های گوناگون دارند، خرابه‌های ترسناک برای جستجوی گنج و حتی اژدها برای مبارزه وجود دارد! پس نگران نباشید و ماجراجویی‌های زیادی برای انجام دادن خواهید داشت. حتی پس از 100 ساعت بازی، هنوز هم ماموریت‌هایی وجود دارند که شما آن‌ها را تجربه نکرده باشید و دشمنان مخفی که در کمین شما هستند. به سختی می‌توان گفت تأثیر Skyrim بر زندگی گیمرهای سراسر جهان چقدر بوده؟ اما هر اندازه هم که باشد، کم نبوده است. این بازی را می‌توانید روی تمام پلتفرم‌های موجود بازی کنید.

Assassin’s Creed: Valhalla

یکی از بهترین بازی‌های جهان باز Assassin's Creed Valhalla است.
یکی از بهترین بازی‌های جهان باز Assassin’s Creed Valhalla است.

همه نسخه‌های اخیر سری اساسینز کرید (Assassin’s Creed) بازی‌های جهان باز بسیار خوب و خوش ساختی بوده‌اند، اما نسخه Assassin’s Creed Valhalla قطعاً یکی از مواردی است که باید آن را تجربه کنید! به خصوص به این دلیل که در حال حاضر یکی از بهترین بازی‌های Xbox Series X و PS5 به شمار می‌رود. با تکیه بر عناصر نسخه‌های قبلی Assassin’s Creed Origins و Assassin’s Creed Odyssey (که هر دو ارزش تجربه را دارند)، Valhalla شما را به دوران تاریکی از تاریخ می‌برد و به همراه کاراکتر وایکینگی به نام ایور (Eivor) به سراسر انگلستان سفر خواهید کرد تا خانه جدیدی برای قبیله خود پیدا کنید.

پس محل سکونت خود را بسازید، با افراد مختلفی ملاقات کنید، متحدین جدید پیدا کنید و برای یافتن رازها و گنجینه های نهفته در انگلستان قدیم مشغول جستجو شوید. آخرین نسخه از سری اساسینز کرید برای PS4، Xbox One، PC، PS5، Xbox Series X عرضه شده است.

Ghost of Tsushima

طراحی هنری، گیم پلی جذاب و نقشه‌ی بزرگ از ویژگی‌های بازی Ghost of Tsushima است.
طراحی هنری، گیم پلی جذاب و نقشه‌ی بزرگ از ویژگی‌های بازی Ghost of Tsushima است.

زمانی شاهد عرضه سیل آسای عناوین ژاپنی که قهرمان اصلی سامورایی داشت، بودیم؛ اما این مدل بازی‌ها الان دیگر وجود ندارند و بشخصه بعد از پیدا کردن یک بازی سامورایی پر از شمشیر، خون و خشونت بسیار تعجب کردم! به دور از برخورد شمشیرهای کاتانا با یکدیگر، عنوان Ghost of Tsushima استودیوی ساکر پانچ به طرز شگفت انگیزی عالی و یادآور خاطرات خوش گذشته است. شما در این بازی، دورانی از ژاپن را تجربه خواهید کرد که مغول‌ها به آجا یورش برده‌اند و می‌خواهند سرزمین آفتاب تابان را به جهنم تبدیل کنند. بازی یک رابط کاربری مینیمال دارد که زیبا است. برای این که بتوانید از این بازی و دنیای بزرگ آن لذت ببرید، توصیه می‌کنیم حتما آن را با هدست بازی کنید. عنوان Ghost of Tsushima برای کنسول‌های PS4، PS5 عرضه شده است.

Elden Ring

فرام سافتور (FromSoftware) در آخرین ساخته خود، سعی کرده چالش‌های جدیدی را تقدیم گیمرها کند.
فرام سافتور (FromSoftware) در آخرین ساخته خود، سعی کرده چالش‌های جدیدی را تقدیم گیمرها کند.

شاید یکی از بزرگترین ویژگی‌های بازی الدن رینگ (Elden Ring) به عنوان یک عنوان جهان باز، حال و هوای اسرارآمیز آن باشد که به شدت هم جذاب است. اگر بازی‌های قبلی استودیوی فرام سافتور را تجربه کرده باشید، خواهید فهمید که این استودیو در آخرین ساخته خود هم دست از ایده‌های عجیب و غریبش برنداشته و با قدرت بیشتری به آن‌ها جامه عمل پوشانده است. البته باید بدانید که دنیای این بازی به قول معروف منزل خاله نخواهد بود که با خیال راحت در آن به گشت و گذار بپردازید، بلکه در جای جای آن موجودات پلید و قدرتمندی در کمین شما خواهند بود که شدیدا به خون شما تشنه هستند! پس حتما هنگام رفتن به جایی، جانب احتیاط را رعایت کنید.

اگر سری دارک سولز را تجربه کرده باشید، می‌دانید که باس فایت‌های قدرتمند و چالش برانگیزی در آن‌ها حضور داشتند که برای شکست دادن هر کدام، باید وقت زیادی را صرف می‌کردید. در الدن رینگ هم ماجرا همین است و در جهان بزرگ بازی، چالش‌های عظیمی تجربه خواهید کرد. در یک کلام تفاوت این بازی با آثار قبلی فرام سافتور این است که الدن رینگ رویکرد آزادانه‌ای نسبت به دارک سولز دارد و بهتر است بگوییم دارک سولز خطی‌تر بود. اگر اهل دردسر و چالش هستید و الان می‌خواهید چالش‌های بزرگی را تجربه کنید، با داشتن یکی از پلتفرم‌های PS4، PS5، Xbox Series X، Xbox One، PC می‌توانید آخرین دست پخت استودیوی ژاپنی فرام سافتور (FromSoftware) را بازی کنید.

Horizon Forbidden West

هورایزن فوربیدن وست (Horizon Forbidden West) یک تجربه به یاد ماندنی روی کنسول‌های سونی است.
هورایزن فوربیدن وست (Horizon Forbidden West) یک تجربه به یاد ماندنی روی کنسول‌های سونی است.

هورایزن فوربیدن وست (Horizon Forbidden West) کاری را انجام داده که بسیاری از عناوین دنباله‌ دار قبلاً نتوانسته بودند انجام دهند و به نسبت نسخه قبلی خود بهتر شوند. ارائه یک دنیای بسیار بزرگتر و غنی‌تر از نسخه قبلی، ماموریت‌های (کوئست) جانبی و اصلی جذاب و جالب چیزهایی هستند که ارزش تجربه این نسخه را بالا می‌برند. تا به الان می‌شود گفت که آخرین ماجراجویی الوی (Aloy) خیره کننده و کاملاً به یاد ماندنی است! با توان اجرایی که PS5 دارد، این بازی به یکی از چشم نوازترین عنوان عمرتان از نظر گرافیکی تبدیل خواهد شد. این بازی جهان باز در انحصار کنسول‌های PS5، PS4 سونی است.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild سرشار از ایده و خلاقیت است که مخاطب را به شدت سرگرم می‌کند.
The Legend of Zelda: Breath of the Wild سرشار از ایده و خلاقیت است که مخاطب را به شدت سرگرم می‌کند.

وقتی در نقشه بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild به گشت و گذار می‌پردازید، کوه‎‌ها یا مکان‌هایی را در دوردست مشاهده می‌کنید که زیبایی خاصی دارند؛ نگران نباشید چون آنجا دقیقا جایی است که می‌توانید بروید و سازندگان هیچ محدودیتی در رفت و آمدتان ایجاد نکرده‌اند. شما همچنین می‌توانید بالن‌های هشت پا را به یک قایق متصل کنید تا در هوا شناور شوند، جالب نیست؟ درهم آمیختن مکانیک‌های عجیب و در عین حال جالب Legend of Zelda: Breath of the Wild چیزی است که دنیای باز آن را بسیار زیبا می‌کند، بنابراین جای تعجب نیست که این بازی‌ انحصاری نینتندو سوییچ را به عنوان یکی از بهترین بازی های جهان باز در لیست خود قرار داده‌ایم.

Check new:   Save 40% and Enhance Your PS5 Storage with This 1TB SSD

در این بازی به‌ جای این‌ که ماموریت‌ها عامل اصلی گشت و گذار در مناطق مختلف نقشه شوند، در بیشتر مواقع این کنجکاوی شما خواهد بود که به جاهای مختلف سر بزنید! زیرا مکان‌های دیدنی Breath of the Wild کاملاً جذاب هستند و این فرصت را به شما می‌دهند که در مورد دنیای قبل از وقوع بلای گانون اطلاعات بیشتری کسب کنید. البته قضیه فقط به اینجا ختم نمی‌شود و اگر در جایی از بازی واقعا از ادامه دادن مراحل خسته شدید، می‌توانید به گوشه‌ای رفته و شروع به آشپزی کردن بکنید. این بازی سراسر ایده و خلاقیت است که صد در صد از تجربه آن روی کنسول نینتندو سوییچ لذت خواهید برد.

Grand Theft Auto 5

نسخه نسل نهمی GTA 5 دارای بهبودهایی است که ارزش تجربه بازی را بالا برده است.
نسخه نسل نهمی GTA 5 دارای بهبودهایی است که ارزش تجربه بازی را بالا برده است.

GTA 5 را می‌توان موفق‌ترین محصول سرگرمی صنعت ویدئو گیم دانست که دست پخت کمپانی راکستار است. رانندگی در خیابان‌های پر پیچ و خم شهر، رفتن به باشگاه‌های ورزشی، چتربازی، چاقو زدن به کوسه‌ها، ردیابی یک قاتل زنجیره‌ای، فرار از دست پلیس (یا مبارزه با آن‌ها اگر دلتان هوس 5 ستاره شدن می‌خواهد)، ایجاد هرج و مرج تا حد امکان و….. آیا واقعاً نیاز است به تمام کارهایی که می‌توانید در این بازی انجام دهید اشاره کنم؟ سری Grand Theft Auto مجموعه‌ای از ماجراهای جنایی و دزد و پلیسی بوده که در آخرین نسخه خود توانسته حق مطلب را به خوبی ادا کند.

وجب به وجب دنیای بازی هوشمندانه طراحی شده و هر کدام از NPC های بازی، به گونه‌ای ساخته شده‌اند که حس واقعی بودن به مخاطب دست می‌دهد. با گذر کردن از بحث بزرگی نقشه بازی (که همه می‌دانیم این سری بازی اصلا بدون نقشه بزرگ هیچ معنایی ندارد)، شما درگیر داستانی خواهید شد که اصلا روند تکراری و خسته کننده‌ای ندارد و هر لحظه شاهد اتفاقات جذابی خواهید بود. با این که GTA 5 در سال 2013 میلادی عرضه شده، اما تا الان که در سال 2023 هستیم، با قدرت در حال فروش است و توانسته موفقیت بزرگی کسب کند. نسخه پنجم سری Grand Theft Auto را می‌توانید روی PS5، Xbox Series X، PS4، Xbox One، PC تجربه کنید.

Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به نسبت بازی قبلی، آزادی عمل بسیاری به شما می‌دهد.
Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به نسبت بازی قبلی، آزادی عمل بسیاری به شما می‌دهد.

Legend of Zelda: Tears of the Kingdom نسخه جدیدی از سری زلدا است که به تازگی عرضه شده و به نسبت نسخه قبلی خود پیشرفت‌های خوبی داشته است. نسخه جدید دارای نقشه بزرگتر است که این به شما اجازه می‌دهد تا در Hyrule (نام دنیای بازی) خلاقانه عمل کنید که این می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. دنیای وسیع بازی طراحی باشکوهی دارد که بستری مناسب برای عملی کردن ایده‌های خلاقانه شما، گشت و گذار و جستجو کردن در مناطق مختلف و در نهایت کشف اسرار و افسانه‌ها است. Tears of the Kingdom را می‌توان نسخه تکامل یافته از Breath of the Wild دانست؛ تصور کنید هر آزادی که در بازی قبلی داشتید در بازی جدید دو برابر شده که این خبر خوبی می‌تواند باشد و بسیار جذاب هم هست. بازی Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در سال 2023 برای نینتندو سوییچ عرضه شده که می‌توانید بازی کنید.

بیشتر بخوانید: جالب و عجیب‌ترین رازهای Red Dead Redemption ۲

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 جذاب‌ترین و خیره کننده‌ترین بازی Open World است.
Red Dead Redemption 2 جذاب‌ترین و خیره کننده‌ترین بازی Open World است.

مهم نیست که بخواهید شکار کنید، مهم نیست که می‌خواهید تلاش کنید و به داچ کمک کرده تا به اهداف دست نیافتنی خود برسد و قطعاً مهم نیست که ترجیح می‌دهید یک کابوی ژنده پوش یا خوش تیب در غرب وحشی باشید. بازی Red Dead Redemption 2 تماما مملو از فعالیت‌هایی است که به محض ورود به آن، شما را مشغول نگه خواهد داشت. داستان بازی به خودی خود حکایت تلاش‌های داچ وندر لیند (Dutch van der Linde) برای سرپا نگه داشتن باند خود دارد، در حالی که سعی می‌کند تسلیم نفس خود نشود. داستان از جایی شروع می‌شود که تمدن وارد غرب وحشی شده و به تدریج قانون شکنان و هفت تیر کش‌ها در حال ناپدید شدن هستند و این یعنی یک چراغ قرمز برای باند داچ!

رد دد ردمپشن 2 در چه دنیایی جریان دارد؟

بازی جاه طلبانه کمپانی راکستار، شما را به آمریکایی می‌برد که هنوز کاملا تبدیل به آمریکای مدرن نشده است و می‌شود این گونه گفت که زمین و زمان دست در دست هم داده‌اند تا حماسه‌ی کابوی‌ها جمع شود و مردم متمدن‌تر زندگی کنند. جزئیات دنیای رد دد رمپشن 2 بسیار خیره کننده است. حیات وحش بازی، رفتار NPC ها، وسعت نقشه و… مثال زدنی هستند و باید خودتان تجربه کنید تا بدانید با چه معجونی طرف هستید. حتی این عنوان Rockstar شما را وادار می‌کند تا استخوان‌های دایناسورها را کشف کنید، یک معمای قتل را حل کرده یا حتی به دنبال یک خون آشام بدنام باشید!

تنوع بسیار زیاد انتخاب‌ها و همچنین کارهایی که می‌توان به راحتی انجام داد، Red Dead Redemption 2 را به یکی از بهترین بازی‌های جهان باز برای تجربه کردن در حال حاضر تبدیل می‌کند و شما می‌توانید آن را روی PS4، Xbox One، PC و همچننین کنسول‌‌های نسل نهمی PS5 و Xbox Series X بازی کنید.

The Witcher 3: Wild Hunt

ویچر 3 یکی از بهترین بازی‌های جهان باز است که تجربه‌ای بلند مدتی را تقدیم شما می‌کند.
ویچر 3 یکی از بهترین بازی‌های جهان باز است که تجربه‌ای بلند مدتی را تقدیم شما می‌کند.

گرالت عالی نیست، محیط اطرافش هم تعریف چندانی ندارد. چون جنگ بیشتر مناطق روستایی را ویران کرده و موجودات تشنه به خون دوباره ظهور کرده‌اند و مردم بی گناه را شکار می‌کنند. با این حال، این‌ها همان دلایلی هستند که The Witcher 3 را به یکی از بهترین بازی‌های جهان باز تبدیل کرده است. از آنجایی که همه چیز در این بازی اصول و روش خود را دارد، اما همیشه ماموریتی روی تابلوهای اعلانات وجود دارد که گرالت باید انجام دهد (البته نه در راه خدا بلکه برای طلا).

دنیای بازی متشکل از شهرهای بزرگ، طبیعت وحشی و بکر، غارها و دفینه‌های عجیب و غریب، روستاهای بین راهی و در نهایت دریاهایی به وسعت آسمان هستند که به شما امکان گشت و گذار بدون محدودیت را می‌دهند. پس به روستاها رفته و به اهالی آنجا کمک کنید تا هیولاهایی که اذیتشان می‌کنند، نابود شوند. البته کار شما فقط این نیست و پادشاهانی در ظاهر باشکوه اما در باطن بدبخت وجود دارند که به کمک شما نیاز دارند. حتی زمانی اگر از هیولاکشی خسته شدید، می‌توانید به کافه‌های داخل شهر و روستاها رفته و مشغول بازی Gwent شوید (یک بازی کارتی با طعم ویچر). در آخر باید بگویم که دنیای ویچر 3 پر است از اشک‌ها و لبخندها که برای تجربه آن می‌توانید علاوه بر PC روی کنسول‌های نسل هشتم و نهم حتی نینتندو سوییچ اقدام کنید.

جمع بندی

می‌دانم که مخاطب ماجراجویی هستید! که اگر اینگونه نبود، وقتتان را به مطالعه این مقاله صرف نمی‌کردید. ما سعی کردیم بهترین‌ عناوین جهان باز را به شما معرفی کنیم تا با ماجراجویی کردن در آن‌ها غرق شده و از داستان آن‌ها لذت ببرید. در آخر اگر نکته، نظر، پیشنهاد یا سئوالی در رابطه با موضوع مقاله دارید، خوشحال می‌شویم آن را در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا از آن‌ها بهره مند شویم.

  1. کدام یک از بهترین بازی‌های جهان باز لیست در سرویس گیم پس موجود هستند؟

    بازی‌هایی مانند Dragon Age: Inquisition، Minecraft، Fallout 4، Halo Infinite، Forza Horizon 5، Sea of Thieves، Elder Scrolls 5: Skyrim، Grand Theft Auto 5 در سرویس گیم پس حضور دارند.

  2. می‌خواهم عنوانی را تجربه کنم که آزادی عمل زیادی به من بدهد؟ کدام بازی را پیشنهاد می‌کنید؟

    این به سلیقه شما بستگی دارد، اما بازی Red Dead Redemption 2 و همچنین Grand Theft Auto 5 که هر دو ساخته کمپانی راکستار هستند، می‌توانند نظر شما را جلب کنند.

Source